Bu başlık altında aylık SGK e-Bildirge işlemlerinden bahsedilmektedir.

Öncelikle 3308 Öğrenci Takip Uygulaması > Sigortasal İşlemler > XML e-Bildirge sayfasını açın.

Bu sayfadan sınıf ve öğrencilerinizi listeleyebilir, okul yönetim sisteminizle k12 web uygulamanız içerisindeki öğrencileri(Nakil Gelen Giden Öğrencilerin Kontrol Edilmesi) kontrol edebilir ve aylık SGK e-Bildirge işlemleri yapabilirsiniz.

Sınıf Listeleri Kontrol(Nakil Gelen Giden Öğrencilerin Kontrol Edilmesi)

Öncelikle okul yönetim sisteminizden Öğrenci İşlemleri sayfasını açmalısınız. Öğrenci İşlemleri sayfasındayken sol üst tarafta bulunan Yazdır butonuna tıklayın.
Önünüze açılan pencereden ilk olarak üst tarafta bulunan Gösterici Seçeneklerini Excel olarak seçmelisiniz. Bu aşamadan sonra listedeki Şube Listesi(Öğrenci No Sıralı) butonuna tıklayın.

Açılan excel raporunu sağ üst köşedeki >> butonundan Excel(sadece veri) olarak indirmelisiniz. İndirilen raporu Dosya > Farklı Kaydet penceresi açıldıktan sonra Kayıt Türü olarak Metin Sekme İle Ayrılmış seçeneğini seçip kayıt edin.

XML e-Bildirge sayfasından Sınıf Listeleri Kontrol butonuna tıklayın. Kurum türünüzü seçtikten sonra Dosya Seç butonu ile okul yönetim sisteminizden indirmiş olduğunuz metin sekme ile ayrılmış olan dosyayı seçip yükleyebilirsiniz. Bu işlem nakil gelen, giden öğrencilerin kontrol edilmesini sağlayacaktır.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder