Bu başlık altında Okul Yönetim Sisteminden alabileceğiniz öğrenci listelerini veya Excel formatıyla kendi oluşturduğunuz listeleri Test/Sınav Planlama Ve Analiz aktarabileceğinizden bahsediliyor.

Öncelikle Sınav Planlama İstatistik Ve Analiz Uygulaması modülünde Sınıf Listeleri sayfasını açalım.

Bu sayfada sağ üst tarafta bulunan e-Okul İşlemleri butonuna tıklayın.

Önünüze açılan küçük pencereden Dosyadan Sınıf/Öğrenci Yükle butonuna tıklayın.

Bu sayfadan sınıfın kurum türünü seçtikten sonra dosya formatından varsa kendi oluşturduğunuz Excel formatında sınıf listesi veya okul yönetim sisteminden indirmiş olduğunuz sınıf listesini seçip sisteme yükleyebilirsiniz.

k12 transfer dosyası seçeneğini seçerseniz alt kısımda yükleme yapabileceğiniz bir Excel formatı indirme butonu aktif olacaktır. Transfer Dosyası Örneği butonuna tıklayarak indirme sağlayabilirsiniz.

İndirmiş olduğunuz Excel formatına A sütununda gördüğünüz gibi yüklemek istediğiniz sınıf isimlerini yazmalısınız.

Bu işlem tamamlandıktan sonra bu Excel dosyasını Dosya > Farklı Kaydet > Kayıt Türü > Metin (Sekmeyle Ayrılmış)(.txt)* şeklinde kaydetmelisiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra *Dosya Seç *butonundan işlem yaptığınız dosyayı seçip yükleyebilirsiniz.

E-Okuldan indirilen dosya(Sınıflar ve Öğrenciler)

Okul yönetim sisteminizden Öğrenci İşlemleri sayfasını açın. Bu sayfadayken Yazdır butonuna tıklayın.

Önünüze açılan pencereden ilk olarak üst tarafta bulunan gösterici seçeneklerini HTML/EXCEL olarak seçmelisiniz. Bu aşamadan sonra listedeki Şube Listesi(Öğrenci no sıralı) butonuna basın.

Karşınıza gelecek olan sayfada varsa kurum türünüzü seçip dosyayı açın. Sol üst köşedeki >> bölümünden Excel(sadece veri) butonundan dosyayı indirin.

İndirilen dosyayı açtıktan sonra farklı kaydet seçeneğinden kayıt türünü Metin Sekme İle Ayrılmış formatını seçerek kaydedin.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder