k12Mobile telefon uygulamasında bulunan Açık Uçlu Sınav alt modülü sayesinde sınavlarda öğrenci puanlarını kayıt edebilir, soru bazında başarı analizleri gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlem için ilk olarak k12Mobile telefon uygulamasında bulunan Test Planlama Analiz modülünün alt başlıklarından biri olan Açık Uçlu Sınav alt modülüne giriş yapmalısınız.

Bu sayfada sırasıyla puanını girmek istediğiniz sınıfı ve puanlama yapılacak test/sınavı seçmelisiniz.

Test/Sınav seçildikten sonra karşınıza seçtiğiniz sınıfta bulunan öğrencilerin listesi açılacak. Bu listeden daha önce bu test/sınav için puan almış öğrencileri görebilir, yeni puanlama yapmak için öğrencinin yanında bulunan butona tıklamalısınız.

Öğrenci seçildikten sonra açılan pencerede bir puan cetveli göreceksiniz. Bu puan cetveli Test/Sınav Planlama Ve Analiz Modülü üzerinde oluşturduğunuz, puanlama yapılacak olan test için belirlenen soru sayısına göre oluşturulmuştur. Öğrencilerin sorulardan almış olduğu puanları kutucuklara doldurmanız için bir tik, aşağı ve yukarı ok işaretleri göreceksiniz.

Öğrenci sorudan tam puan almış ise tik işaretine tıklamalısınız. Öğrenci sorudan tam puan alamadıysa aşağı ok butonuna basmanız halinde ilk olarak tam puan olarak belirtilen sayının yarısına inecektir. Öğrencinin aldığı not bu sayıdan aşağı bir not ise aşağı ok butonundan, bu sayıdan fazla aldıysa yukarı ok butonu ile puanını belirtebilirsiniz.

Öğrencinin puanlama işlemi tamamlandıktan sonra yukarıda bulunan açılır menüden diğer öğrencilere puanlama yapabilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder