Akıllı tahtalara oturum planı yansıtma özelliği sayesinde test planlama işlemi tamamlandıktan sonra öğrencilerin, oturum planlarını almanın getirdiği iş yükünden kurtulabilirsiniz.

Bu başlık altında test yapılacak salondaki öğrencilerin oturma düzeni şemasını akıllı cihazlarınızdan nasıl görebileceğiniz ve akıllı tahtanıza nasıl yansıtabileceğiniz anlatılıyor.

Öncelikle telefonunuza k12 Web Uygulamasının telefon versiyonu olan k12Mobile uygulamasını İOS işletim sistemi kullanıyorsanız App Store üzerinden, android işletim sistemi kullanıyorsanız Google Play Store üzerinden indirme işlemi yapmalısınız.

Uygulamanıza giriş yaptıktan sonra Test Planlama Analiz modülünden Salon Oturum Planı alt modülüne giriş yapın.

Oturum planı sayfasında test yapılacak derslikleri ve ek salonları görebilirsiniz. Salon seçimi yaptıktan sonra yansıtmak istediğiniz oturma planının testini seçmelisiniz.

Testi seçtikten sonra karşınıza yansıtma işlemi yapılacak olan akıllı tahtayı seçebileceğiniz bir pencere açılacaktır. Bu pencereden seçim yaptıktan sonra yerleşim aşamasında ekranınızda oturma planının ön izlemesini görebilirsiniz. Bütün tabloyu görebilmek için telefonunuzdan listeyi yakınlaştırabilir, dilerseniz uzaklaştırabilirsiniz. Sağ üst tarafta bulunan Yansıt butonuna tıklayarak seçtiğiniz akıllı tahtalara yansıtabilirsiniz.

Yansıtma işlemi yapıldığında mobil uygulamanızdaki gibi ekranı kontrol edebilirsiniz.

Salon Oturma Planı Çıktı Alma

Salon oturma planlarını akıllı tahtalarınıza yansıtmak yerine çıktı olarak da alabilirsiniz.

Bunun için Test Planlama Ve Analiz modülünde Testler sayfasını açın.

Planlama işlemi tamamlandıktan sonra sınıf dağılımlarını görmek için Oturma Planları butonuna tıklayın.

Raporlar penceresinden Salon Listeleri butonuna tıklayın.

Sınav Salon Bilgileri penceresinde tüm salonların oturma planlarını indirip inceleyebilirsiniz. Oturma düzenini görmek istediğiniz sınıfın Oturma Planı butonuna tıklamalısınız. Dilerseniz sol üst köşedeki Tüm Salon Oturma Planları butonuna basarak tek tıklamayla bütün sınıfların oturma planını indirebilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder