Öğrenci Kağıtları

Bu başlık altında testlerde kullanılacak öğrenci test kağıtlarını yükleyebileceğiniz, sisteminizdeki öğrencilerin bilgilerini otomatik olarak kağıtlara yazdırabileceğiniz ve PDF Yüklemeli – Test türünde seçeceğiniz 4 veya 5 seçenekli optik formları nasıl kağıtlara yazdırabileceğinizden bahsedeceğiz.

Bilgi Girişi penceresinden Öğrenci Kağıtları butonuna tıklayın.

Öğrenci Kağıtları sayfasından Test/Yazılı kağıdı yükleyebilir, önceden yüklenmiş olan kağıtlar varsa onları listeleyebilirsiniz. Yeni kağıt yüklemek için Test/Yazılı Kağıdı Yükle butonuna tıklayın.

PDF Sınav Kağıdı Yükle penceresinden yüklemek istediğiniz Test/Yazılı kağıdının bilgilerini tanımlamalısınız. Ders bölümünden Test/Yazılı kağıdının hangi derse ait olduğunu, yüklenen kağıdın hangi öğretmen tarafından görülebileceği, dosya adı ve soru sayısı bölümlerini doldurarak yüklemek istediğiniz Test/Yazılı kağıdının PDF dosyasını Dosya Seç butonu ile yüklemelisiniz

Cevap Anahtarı

Cevap Anahtarı özelliği sayesinde(FAYDASI). Cevap anahtarı sayfası PDF Yüklemeli – Açık Uçlu veya PDF Yüklemeli – Test türlerine göre farklılık göstermektedir. PDF Yüklemeli – Açık Uçlu test türü için işlem yaptığınızda karşınıza Test/Yazılı kağıdı yükleme penceresinde belirttiğiniz soru sayısı kadar cevap anahtarı listesi ve soruların cevaplarına verecek olduğunuz puanları girebileceğiniz bir puan cetveli

PDF Yüklemeli – Test test türü için işlem yaptığınızda karşınıza Test/Yazılı kağıdı yükleme penceresinde belirttiğiniz soru sayısı kadar çoktan seçmeli cevap anahtarı listesi karşımıza çıkıyor.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder