Bu işlem için öncelikle k12 Web Uygulamasından Test/Sınav Planlama Analiz modülüne giriş yapmalısınız.

Test/Sınav Planlama Analiz ana sayfasından sağ üst tarafta bulunan WEB Link İşlemleri butonuna tıklayın.

WEB Link İşlemleri penceresinden Link Oluştur butonuna tıklayın.

Geçerlilik Tarihi Oluştur penceresinden oluşturacak olduğunuz link için son geçerlilik tarihi belirtmelisiniz. Bu işlemde belirtilecek tarih geçildiği taktirde link kullanıma kapatılacaktır.

Geçerlilik tarihi belirtildikten sonra tekrar WEB Link İşlemleri butonuna tıklayın. Açılan pencerede Açık/Kapalı, Link Güncelle, Link Sil ve Link Görüntüle butonları ile karşılaşacaksınız. Açık/Kapalı butonunu Kapalı olarak seçtiğinizde manuel olarak butonu kullanıma kapatmış olursunuz. Açık olarak seçerseniz butonu tekrar aktif edebilirsiniz.

Link Güncelle butonunu kullanarak belirttiğiniz geçerlilik tarihini değiştirebilir, Link Sil butonu ile oluşturmuş olduğunuz linki silebilir, Link Görüntüle butonuna tıklayarak linki açabilirsiniz.

Link Görüntüle

Bu özellik size oluşturduğunuz linki görme fırsatı tanıyor. Linkinizi kopyalamak ve web sitenizde veya farklı bir platformda paylaşmak için üst taraftaki adres çubuğunda oluşan linki kopyalayabilirsiniz. Bu alanda sınav tanımlaması yapılmış olan kademeleri ve o kademede bulunan sınıfların sınavlarını görebilirsiniz.

Kademe seçildikten sonra sınavlarını görmek istediğiniz sınıfı seçmelisiniz.

Sınıf seçimi yapıldıktan sonra girecek olduğu sınavların listesi karşınıza gelecektir. Buradan sınava girecek öğrencilerin salon dağılımlarını görebilirsiniz.

Bu aşamada ilk adımda seçtiğiniz ve salon dağılımlarını görmek istediğiniz öğrencilerin, bu sınava hangi salonda girdiklerini ve o salondaki sıra numarasını görebilirsiniz. Öğrenci, okul numarası ile sınava gireceği salonu ve sırayı görüntüleyebilir.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder