Bu başlık altında test ekleme süreçlerinde yapmanız gereken işlemlerden bahsediliyor.

Öncelikle Test Planlama Ve Analiz modülünde Testler sayfasını açalım. Bu sayfada varsa oluşturduğunuz testleri veya Yeni Ekle butonu ile oluşturacağınız testleri görebilirsiniz.

Test oluşturmak için Yeni Ekle butonuna tıklayın.

Yeni Test Tanımla penceresinde ilk yapmanız gereken tanımlama oluşturulacak test için Ölçme Değerlendirme yapılmak isteniyorsa ilgili kutucuğu işaretlemek, yapılmayacaksa herhangi bir işaretleme yapmadan devam etmek olacaktır.

Ölçme değerlendirme kutucuğu işaretlendiğinde karşınıza Test Türü satırı çıkacaktır. Bu satırdan Hazır Tanımlı, PDF Yüklemeli – Açık Uçlu ve PDF Yüklemeli – Test seçeneklerini seçebilirsiniz.

Hazır Tanımlı seçeneği işaretlendiğinde sisteminizde tanımlı olan ve halihazırda okullarda uygulanan denemelerin(TYT,AYT,LGS vb.) listesine erişip bu listeden yapılacak testin türünü seçebilirsiniz.

PDF Yüklemeli – Açık Uçlu seçeneği okulunuzda yapılacak olan bir açık uçlu(yoruma dayalı, klasik) test var ise seçmeniz gereken seçenektir. Bu seçenek işaretlendiğinde testinize isim verip Kaydet butonuyla testi oluşturabilirsiniz.

PDF Yüklemeli – Test seçeneği okulunuzda yapılacak olan çoktan seçmeli test var ise seçmeniz gereken seçenektir. Bu seçenek işaretlendiğinde testinize isim verebilir, Optik Form satırından 4 seçenekli 25 Soruluk Test veya 5 seçenekli Soruluk Test form seçebilirsiniz.

Son aşamada testin ismini, yapılacağı tarih ve başlama saatini girip sınav Kaydet butonu ile test oluşturabilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder