Bu başlık altında k12 – Veri Okuma uzantısına ilk açışınızda uzantıyı açmak için girmeniz gereken Erişim Kodundan bahsediliyor.

Bunu örneklendirecek olursak kurumunda birden fazla okul kademesi olan(bünyesinde hem ortaokul hem lise) bulunduran okullar mevcut. Bu okullar her kademe için 1 hesaba sahip oluyorlar. Ortaokulları için ayrı, liseleri için ayrı k12 Web Uygulamaları mevcut. Kurumlarımız bunları birleştirme talebinde bulunduklarında uygulamalarına bir Kurum Değiştir butonu ekleniyor ve bu sayede kurumları arasında geçiş yapıp istediği kademede işlem yapabiliyor.

Bu kurumlar ortaokullarına veri çekmek istedikleri zaman ortaokul hesaplarından bir Erişim Kodu oluşturup tarayıcılarındaki k12 – Veri Okuma eklentisine giriş yapıp veri çekiyorlar. Bu oluşturulan kod ortaokul hesabında oluşturulduğu için sıra liseleri için veri çekmeye geldiğinde ortaokul hesabında oluşturdukları kodla veri çekme işlemi yaparlarsa yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi uzantının giriş bölümüne yazmış olduğunuz bu kod aynı zamanda okul kimliğiniz oluyor bu yüzden lisedeki sınıf listeleri ve öğrenci veli iletişim bilgilerini ortaokul hesaplarına çekmiş oluyorlar.

Bunu önlemek için ortaokul hesabına çekecek oldukları bilgiler için ortaokul hesaplarındaki oluşturmuş oldukları erişim kodunu, liseler içinde Kurum Değiştir butonunu kullanıp lise hesaplarında oluşturmuş oldukları Erişim Kodu ile giriş yapıp veri çekmeliler.

Erişim kodunu oluşturmak için k12 Web Uygulamanızdan SMS modülüne girmelisiniz. SMS modülünün Öğrenci Velileri bölümünde Okul İşlemleri butonuna tıklamalısınız

Önünüze açılan pencereden Veri Alma Programı Erişim Kodu butonuna tıklamalısınız.

Bu buton k12 – Veri Okuma uzantısının sizden talep etmiş olduğu Erişim Kodunu oluşturacak. Oluşturulan kodu işaretli bölümden kopyalamalısınız.

Erişim Kodunu girmek için yine aynı şekilde sağ üst köşeden k12 – Veri Okuma uzantısını açın. Kopyalamış olduğunuz kodu boş alana yapıştırıp Giriş butonuna tıklayın.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder