Bu başlık altında okul yönetim sisteminden k12 Web Uygulamasına yüklemiş olduğunuz devamsızlık mektuplarını nasıl SMS olarak gönderebileceğiniz anlatılıyor.

İlk olarak Devamsızlık Mektubu sayfasını açın. Bu sayfanın sağ üst tarafında Tur Seç butonu ile okul yönetim sisteminden k12 web uygulamasına yüklemiş olduğunuz devamsızlık mektuplarını uyarı dilimleri halinde görebilirsiniz.

Göndermek istediğiniz uyarı dilimini seçtikten sonra SMS Gönder butonuna tıklayın.

Bu sayfada dikkat etmeniz gereken nokta Gönderim Türü olmalıdır.

Örnekleyecek olursak bugün 1.Devamsızlık Mektuplarını okul yönetim sisteminizden çekip k12 web uygulamasına yükledikten sonra velilerinize gönderdiğinizi varsayalım. 1 ay sonra 1.Devamsızlık Mektuplarını aynı şekilde okul yönetim sisteminizden çekip k12 web uygulamasına yükleyip gönderme aşamasına geldiğinizde Gönderim Türü kısmını Tümüne seçeneğini seçerseniz ilk çekmiş olduğunuz 1.Devamsızlık Mektupları sistemde tutulduğu için daha önce 1.Devamsızlık Mektubu gönderilmiş öğrenciye 1 ay sonra tekrar 1.Devamsızlık Mektubu göndermiş olursunuz.

Bu yüzden Gönderim Türü kısmı olağan dışı bir durum olmadığı müddetçe her zaman Gönderilmeyenlere olarak seçilmelidir.

Gönderim türünü seçtikten sonra mesaj gönderilecek olan numaraları ve mesajların içeriğini görmek için Gönderi Listesi butonuna tıklayın. Bu işlemi de tamamladıktan sonra Gönder butonu ile güvenlik kodu alıp devamsızlık mektuplarını gönderebilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder