Bu başlık altında okul yönetim sisteminize işlenmiş olan öğrenci günlük devamsızlıklarını nasıl gönderebileceğiniz anlatılıyor.

İlk olarak Günlük Devamsızlık kısmına girin. Bu sayfada sağ üst tarafta bulunan Devamsızlık Tarihi butonundan hangi günün devamsızlığını okul yönetim sisteminden çektiyseniz o günü seçin.

Örnek olarak sistemden 15.04.2023 tarihinden bir devamsızlık alındı. Bu yüzden tarihi 15.04.2023 olarak belirledikten sonra devamsızlık kayıtlarını görmek için sınıfların Öğrenciler butonuna tıklayın.

Bu resimde 15.04.2023 tarihinde k12-1 sınıfında devamsızlık kaydı olan öğrenciyi görebilirsiniz. Gerekli kontrolleri sağladıktan sonra Günlük Devamsızlık *sayfasından *SMS gönder butonuna tıklayın.

Önünüze açılan pencerede telefon tercihi kısmından öğrencinin velisine veya öğrencinin anne ve babasına ayrı ayrı mesaj gönderebilirsiniz. Bu işlemden sonra okul yönetim sisteminizden çekmiş olduğunuz devamsızlık tarihini seçmelisiniz.

Gönderilecek sınıfları seçtikten sonra Gönderi Listesi butonundan devamsızlık gönderilecek numaraları ve mesaj içeriğini görebilir, Gönder butonu ile devamsızlıkları gönderebilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder