Bu başlık altında öğrencilerin okul yönetim sisteminize işlenmiş olan günlük devamsızlıklarını nasıl k12 Web Uygulamasına çekebileceğiniz anlatılmaktadır.

Öncelikle okul yönetim sisteminize giriş yapmalısınız. Bu adımdan sonra tarayıcınıza eklemiş olduğunuz k12 – Veri Okuma uzantısını açmalısınız.

Uzantıyı açtıktan sonra sizden bir Erişim Kodu talep edecektir. Bu kodu nasıl oluşturabileceğiniz D. Erişim kodu sayfasında anlatılmaktadır.

Erişim kodunu boş bölüme yapıştırdıktan sonra Giriş butonuna tıklayın.

k12 – Veri Okuma uzantısını açıktan sonra SMS modülünü seçip Günlük Devamsızlık Oku butonuna tıklayın.

Günlük devamsızlık butonuna size tarif edilen Kurum İşlemleri > Devamsızlık İşlemleri > Günlük Devamsızlık Girişi sayfasını açın. Burada sizden uzantının sizden istediği Günlük Devamsızlık Girişi sayfasına geldiyseniz tarih seçebileceğiniz bir buton göreceksiniz. Bu butondan hangi günün işlenmiş devamsızlığını çekmek istiyorsanız o tarihi seçmelisiniz. Tarihi seçtikten sonra yine aynı şekilde uzantıdan SMS bölümünü, SMS bölümünden Günlük Devamsızlık Oku butonuna tıklayın.İşlemi Başlat butonu açılacaktır. İşlemi başlat butonuna tıklayın.

İşlem başladığında seçmiş olduğunuz gün okul yönetim sisteminize işlenmiş olan öğrenci devamsızlıkların tümü k12 Web Uygulamasına aktarılacaktır.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder