Bu başlık altında okul yönetim sisteminizden k12 Web Uygulamasına sınıf listelerinizi nasıl aktarabileceğiniz anlatılmaktadır.

Öncelikle k12 – Veri Okuma uzantısını çalıştırabilmek için okul yönetim sisteminize giriş yapmalısınız. Okul yönetim sayfanızın ana ekranındayken tarayıcınıza yüklemiş olduğumuz k12 – Veri Okuma uzantısını açın.

k12 – Veri Okuma uzantısı açıldıktan sonra sizden girmeniz için sizden bir Erişim Kodu talep edecek.

Erişim kodunu oluşturmak için k12 Web Uygulamanızdan SMS modülüne girmelisiniz. SMS modülünün Öğrenci Velileri bölümünde Okul İşlemleri butonuna tıklamalısınız

Önünüze açılan pencereden Veri Alma Programı Erişim Kodu butonuna tıklamalısınız.

Bu buton k12 – Veri Okuma uzantısının sizden talep etmiş olduğu Erişim Kodunu oluşturacak. Oluşturulan kodu işaretli bölümden kopyalamalısınız.

Erişim Kodunu girmek için yine aynı şekilde sağ üst köşeden k12 – Veri Okuma uzantısını açın. Kopyalamış olduğunuz kodu boş alana yapıştırıp Giriş butonuna tıklayın.

k12 – Veri Okuma uzantısını açıktan sonra SMS modülünü seçip Sınıf Öğrenci Listelerini Oku butonuna tıklayın.

Bu bölümde size sınıf öğrenci listelerini sisteminize çekebilmeniz için açmanız gereken sayfayı göreceksiniz. Yönergeyi takip ederek Kurum İşlemlerinden Devamsızlık İşlemleri, devamsızlık işlemlerinden de Günlük Devamsızlık Girişi sayfasını açın. Günlük devamsızlık girişi sayfasına geldiğinizde yine aynı adımları uygulayarak k12 – Veri Okuma uzantısından Sınıf Öğrenci Listelerini Oku butonuna tıklayın. Uzantının sizden istediği sayfayı açtıysanız önünüze İşlemi Başlat butonu gelecektir. Bu butona tıklayarak işlemi başlatın.

İşlem başladığında okul yönetim sistemindeki sınıf listeleriniz, öğrenci isimleri ve öğrencilerin okul numaraları sisteminize çekilmeye başlayacak.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder