Bu başlık altında aylık olarak hesaplama işlemlerinden bahsediliyor.

Öncelikle Kadrolu Puantaj Takip KBS Aktarım > Puantaj İşlemleri > Hesapla & Yazdır sayfasını açın.

Bu sayfadan öğretmenlerinizin aylık puantajını hesaplatabilir, Puantaj Çizelgesi ve KBS Aktarım Raporu’nu görüntüleyebilir, Evrakları(Dosya Takip Defteri, KBS Aktarım Raporu(Excel formatı), KBS Yükleme Dosyası, MEB Formatı ve Öğretmen Kontrol Raporu(Excel formatı) indirebilir ve Öğretmenlere puantaj bilgilerini SMS ile tebliğ edebilirsiniz.

Ekranda Görüntüle

Puantaj Hesapla butonuna tıklayın, İşlem Seçiniz penceresinden Ekranda Görüntüle butonuna tıklayın. Açılan pencereden öğretmenlerin ay içerisindeki devamsızlık kayıtları, günlük ders programı, görevleri ve varsa DYK’larını görüntüleyebilirsiniz.

Dosyaları İndir

Puantaj Hesapla butonuna tıklayın, İşlem Seçiniz penceresinden Dosyaları İndir butonuna tıklayın. Bu işlem sayesinde Dosya Takip Defteri, KBS Aktarım Raporu(Excel formatı), KBS Yükleme Dosyası, MEB Formatı ve Öğretmen Kontrol Raporu(Excel formatı) gibi evrakları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Tebliğ SMS’i Gönder

Puantaj Hesapla butonuna tıklayın, İşlem Seçiniz penceresinden Tebliğ SMS’i Gönder butonuna tıklayın. Açılan Puantaj SMS’i Gönder? penceresinden öğretmenlerin hesaplanan ay içi puantajlarını Tebliğ SMS’i Gönder butonu ile gönderebilirsiniz.

Ek olarak göndermek istediğiniz bir mesaj varsa Notunu butonuna tıklayıp açılan metin kutusuna yazabilir, Kontör sayınızın yeterli olmadığı durumlarda Kontör Yükle butonundan kontör yükleyebilirsiniz.

Arşive Gönder butonuna tıklayarak bu ay girilen verileri arşive gönderebilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder