Bu başlık altında akıllı cihazlarınızda bulunan k12Mobile uygulamanızdan yükleyip cihazlarda görüntüleyebileceğiniz sunuların veya akıllı içeriklerin Eğitimsel İçeriklerim alt modülü sayesinde yansıtma özelliğinden bahsediliyor.

İlk olarak k12Mobile uygulamanıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Akıllı Cihaz Yönetimi modülünden Eğitimsel İçeriklerim alt modülünü açın.

Karşınıza çıkan ekranda eklediğiniz Eğitimsel İçeriklerinizi görebilirsiniz. Yeni bir kayıt eklemek için sayfanın sağ alt kısmında bulunan Ayarlar butonuna tıklayınız. Açılan menüde İçerik Ekle butonuna basınız.

Karşınıza Link/Url Ekle sayfası açılacak, bu sayfa içerisinde Tür, Sınıf, Başlık ve Url adımlarını izleyerek eğitimsel içerik kaydınızı oluşturabilirsiniz. İlk adım için Tür Seç butonuna tıklayınız. Bu kısımdan iFrame, PDF, Resim, Web Adresi, YouTube gibi içerikler seçebilirsiniz.

Seçebileceğiniz türlerin kaydı içerisinden eklemek istediğiniz eğitim içeriğinin dosya türüne uygun olan seçeneği seçiniz. İçerik türünüzü seçtikten sonra İleri butonuna tıklayınız.

Sınıf başlığı altındaki Seviye Seç butonuna tıklayarak içeriğinizin hangi öğrenci seviyesine/sınıfına hitap ettiğini seçebilirsiniz. İçeriklerinizi filtrelemek istediğinizde seviyeye uygun filtreleme yapabilirsiniz.

Seviye Seç butonuna tıkladıktan seçebileceğiniz seviyeler içerisinden size uygun olan seçeneği seçiniz.

İçerik seviyenizi seçtikten sonra İleri butonuna tıklayınız.

Eğitimsel içeriğinizin başlığını belirleyiniz. Bu başlık Eğitimsel İçerik kayıtlarım sayfasında bulunan kayıtlarınız için gözükecek olan metindir, bu sebeple açıklayıcı bir metin seçmeniz sizin için iyi olacaktır.

Başlığınızı belirledikten sonra İleri butonuna basarak diğer adıma ilerleyiniz.

Url başlığı altında bulunan alana linkinzi ekleyebilirsiniz.

Linkinizi ekleme işlemini tamamladıktan sonra Kaydet butonuna tıklayarak eğitimsel içeriğinizi kaydediniz.

Eklediğiniz eğitimsel içeriğinizi kayıtlar içerisinde görebilirsiniz. İlgili kaydınızı yansıtmak için, öncelikle kaydı seçiniz. Daha sonra sağ alt kısımda bulunan Ayarlar butonuna tıklayınız. Tıkladıktan sonra İçeriği Yansıt butonuna basınız.

İçeriği Yansıt butonuna bastıktan sonra Mobil ekranınızda, kurumunuzda bulunan akıllı cihazların isimlerini göreceksiniz. İşlem yapmak istediğiniz akıllı cihazı seçerek Yansıt butonuna tıklayınız. Akıllı cihazınızın ekranında, yansıttığınız eğitimsel içeriğinizi görüntüleyebilirsiniz. Yansıtılan içeriğin ekran boyutlarını değiştirebilir, sayfalar arasında ileri-geri-yenile işlemlerini yapabilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder