Bu başlık altında akıllı cihazlarınızın ekranına k12Mobile uygulamanızdan yükleyip cihazlarda görüntüleyebileceğiniz sunuların veya akıllı içeriklerin Eğitimsel İçerik Ekleme modül alt başlığı sayesinde eklenme özelliğinden bahsediliyor.

İlk olarak k12Mobile uygulamanıza kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Akıllı Cihaz Yönetimi modülünden Eğitimsel İçeriklerim alt modülünü açın.

Karşınıza çıkan ekranda eklediğiniz Eğitimsel İçeriklerinizi görebilirsiniz. Yeni bir kayıt eklemek için sayfanın sağ üst kısmında bulunan + butonuna tıklayınız.

Karşınıza Link/Url Ekle sayfası açılacak, bu sayfa içerisinde Tür, Sınıf, Başlık ve Url adımlarını izleyerek eğitimsel içerik kaydınızı oluşturabilirsiniz. İlk adım için Tür Seç butonuna tıklayınız. Bu kısımdan iFrame, PDF, Resim, Web Adresi, YouTube gibi içerikler seçebilirsiniz.

Seçebileceğiniz türlerin kaydı içerisinden eklemek istediğiniz eğitim içeriğinin dosya türüne uygun olan seçeneği seçiniz. İçerik türünüzü seçtikten sonra Devam butonuna tıklayınız.

Sınıf başlığı altındaki Seviye Seç butonuna tıklayarak içeriğinizin hangi öğrenci seviyesine/sınıfına hitap ettiğini seçebilirsiniz. İçeriklerinizi filtrelemek istediğinizde seviyeye uygun filtreleme yapabilirsiniz.

Seviye Seç butonuna tıkladıktan seçebileceğiniz seviyeler içerisinden size uygun olan seçeneği seçiniz.

İçerik seviyenizi seçtikten sonra Devam butonuna tıklayınız.

Eğitimsel içeriğinizin başlığını belirleyiniz. Bu başlık Eğitimsel İçerik kayıtlarım sayfasında bulunan kayıtlarınız için gözükecek olan metindir, bu sebeple açıklayıcı bir metin seçmeniz sizin için iyi olacaktır.

Başlığınızı belirledikten sonra Devam butonuna basarak diğer adıma ilerleyiniz.

Url başlığı altında bulunan alana linkinizi ekleyebilirsiniz.

Linkinizi ekleme işlemini tamamladıktan sonra Kaydet butonuna tıklayarak eğitimsel içeriğinizi kaydediniz.

Eklediğiniz eğitimsel içeriğinizi kayıtlar içerisinde görebilirsiniz. İlgili kaydınızı sola kaydırdığınızda karşınıza “Güncelle” ve “Sil” seçenekleri gelir.

İlgili kaydınızı sağa kaydırdığınızda karşınıza Yansıt seçeneği gelir. Eğitimsel içeriğinizi akıllı cihaz uygulamanızda yayınlamak için Yansıt butonuna tıklayınız. Mobil ekranınızda, kurumunuzda bulunan akıllı cihazların isimlerini göreceksiniz. Akıllı cihazınızın ekranında, yansıttığınız eğitimsel içeriğinizi görüntüleyebilirsiniz. Yansıtılan içeriğin ekran boyutlarını değiştirebilir, sayfalar arasında ileri-geri-yenile işlemlerini yapabilirsiniz.

Eğitimsel içeriğinizi yansıtmak istediğiniz akıllı cihazınızı seçiniz ve yansıt butonuna tıklayınız. Ve bekleyiniz. Yansıtılan içeriğin ekran boyutlarını değiştirebilir, sayfalar arasında ileri-geri-yenile işlemlerini yapabilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder