Akıllı Cihaz Kontrol modülünüzde akıllı cihazlarınızı açmanın 4 farklı yolu bulunmaktadır.

1.Yol :

k12Mobile uygulamasını açtıktan sonra ana ekranınızda bulunan Akıllı Cihaz Yönetimi modülünün Akıllı Tahta Kontrol veya Akıllı Cihaz Kontrol alt modüllerini kullanarak cihazlarınıza ulaşabilirsiniz.

Akıllı Tahta Kontrol sayfasından akıllı cihazınızın isminin yazılı olduğu kayıttaki butonuna tıklayarak akıllı cihaz yöneticisi uygulamanızı açabilir, aynı buton cihaz açıkken kilitle butonuna dönüştüğünde kilitlemek için Kilitle butonuna tıklamalısınız.

Akıllı Cihaz Kontrol sayfasında gruplamış olduğunuz(Laboratuvar cihazları, sınıflardaki cihazlar) akıllı cihazları görebilir, toplu bir şekilde açma ve kilitleme işlemi yapabilirsiniz.

(RESİM EKLENECEK)

2.Yol :

Akıllı Cihaz Uygulaması ekranının sol alt kısmında bulunan QR kodunu k12Mobile uygulamasındaki QR Kod Okut bölümüne okutarak açabilirsiniz.

k12Mobile uygulamasını açtıktan sonra ana ekranınızda bulunan Akıllı Cihaz Yönetimi modülünden Hızlı Cihaz Aç alt modülüne tıklayın.

Hızlı Cihaz Aç sayfasında bulunan QR Kod Okut penceresini Akıllı Cihaz Uygulaması ekranının sol alt kısmında bulunan QR kodunu belirtilmiş alanın içine okunur bir şekilde tutmanız yeterli olacaktır.

3.Yol :

Akıllı Cihaz Uygulaması ekranının sol alt kısmında bulunan Akıllı Cihazı Aç butonuna tıklamalısınız.

Bu yöntem 2. yola benzer adımlar ile ilerlemektedir. Devamında karşınıza gelen ekrandaki QR kodunu Hızlı Cihaz Aç sayfasında bulunan QR Kod Okut penceresinden okutarak Anlık Şifre almalısınız. Almış olduğunuz anlık şifreyi akıllı cihaz aç ekranında bulunan QR Kod İle Giriş Yap penceresine girmelisiniz.

4.Yol :

Akıllı Cihaz Uygulaması içerisinde bulunan günlük şifrenizi kullanarak açabilirsiniz. Bu işlem için akıllı cihaz uygulaması ekranının sol altında bulunan “Akıllı Cihaz Aç” butonuna tıklayınız.
Açılan sayfa içerisindeki “Günlük Şifre İle Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Gelen ekrana girmek için gerekli olan günlük şifreyi almak için k12Mobile uygulamanızdaki alt modüller içerisinden “Günlük Şifre” alt modülüne girmelisiniz. Mobil ekranınızda gün içerisinde kullanabileceğiniz Okul Günlük Şifreniz karşınıza çıkacaktır.

Almış olduğunuz günlük şifreyi Akıllı Cihazı Aç penceresindeki Günlük Şifre İle Giriş Yap ekranına girmelisiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder