Akıllı cihazlarınızı açmanın 4 farklı yolu bulunmaktadır.

1.Yol :

k12Mobile uygulamasını açtıktan sonra ana ekranınızda bulunan Akıllı Cihaz Yönetimi modülünden Hızlı Cihaz Aç alt modülüne tıklamanız gerekir. Daha sonra Akıllı Cihaz Uygulaması ekranının sol kısmında bulunan QR kodunu k12Mobile uygulamasındaki QR Kod Okut bölümüne okutarak açabilirsiniz.

Akıllı Cihaz Kontrol sayfasında gruplamış olduğunuz(Laboratuvar cihazları, sınıflardaki cihazlar) akıllı cihazları görebilir, toplu bir şekilde açma ve kilitleme işlemi yapabilirsiniz.

(RESİM EKLENECEK)

2.Yol :

Akıllı Cihaz Uygulaması ekranının sol alt kısmında bulunan Akıllı Cihazı Aç butonuna tıklamalısınız.

Bu yöntem 2. yola benzer adımlar ile ilerlemektedir. Devamında karşınıza gelen ekrandaki QR kodunu Hızlı Cihaz Aç sayfasında bulunan QR Kod Okut penceresinden okutarak Anlık Şifre almalısınız.

Aldığınız şifreyi QR Kod İle Giriş Yap penceresine girmelisiniz.

3.Yol :

Akıllı Cihaz Uygulaması içerisinde bulunan günlük şifrenizi kullanarak açabilirsiniz. Bu işlem için akıllı cihaz uygulaması ekranının sol altında bulunan “Akıllı Cihaz Aç” butonuna tıklayınız.
Açılan sayfa içerisindeki “Günlük Şifre İle Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Gelen ekrana girmek için gerekli olan günlük şifreyi almak için k12Mobile uygulamanızdaki Akıllı Cihaz Yönetimi modülünden Akıllı Cihaz Kontrol alt modülü içerisinden sağ alt kısımda bulunan Ayarlar butonuna tıkladıktan sonra açılan menüde Günlük Şifre başlığına tıklayarak alabilirsiniz. Mobil ekranınızda gün içerisinde kullanabileceğiniz Okul Günlük Şifreniz karşınıza çıkacaktır.

Almış olduğunuz günlük şifreyi Akıllı Cihazı Aç penceresindeki Günlük Şifre İle Giriş Yap ekranına girmelisiniz.

4. Yol

Akıllı Cihaz Uygulaması içerisinde bulunan Akıllı Cihaz Kumanda özelliği sayesinde de cihazınızı açıp kilitleyebilirsiniz. Bu işlem için Akıllı Cihaz Yönetim modülünden Akıllı Cihaz Kontrol alt modülüne giriş yapınız.

Daha sonra Akıllı Cihaz Kumanda özelliğini kullanmak istediğiniz cihazınız hangi grup içerisindeyse onu seçiyoruz.

Açılan ekranda Akıllı Cihaz Kumandasını göreceksiniz. Kumanda üzerinde bulunan Aç/Kilitle butonuna basarak cihazı açabilir veya kilitleyebilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder