Bu başlık altında Akıllı Tahta Kontrol (Eski Ver.) uygulamasını kaldırma ve akıllı cihazlara Akıllı Cihaz Kontrol uygulamasının kurulum adımlarından bahsediliyor.

Akıllı Cihaz Kontrol Eski Versiyonu Kaldırma

Akıllı cihaz kontrol uygulaması kurulumunu başlatabilmeniz için öncelikle eski versiyon olan Akıllı Tahta Kontrol uygulamasını akıllı cihazlarınızdan kaldırmalısınız. Kaldırma işlemi için k12 Web Uygulaması modül ekranından Akıllı Tahta Kontrol (Eski Ver.) modülüne giriş yapmalısınız.

Akıllı Tahta Kontrol (Eski Ver.) ana sayfasından sağ üst tarafta bulunan Akıllı Tahta Kurulum Programı butonuna basarak AkilliTahtaKurulum.rar dosyasını indirmelisiniz.

İndirmiş olduğunuz AkilliTahtaKurulum.rar dosyasının içerisinde bulunan kur.msi kurulum dosyasını çift tıklayarak açın.

Akıllı Tahta Kontrol (Eski Ver.) uygulaması akıllı cihazınızda yüklüyse yeniden yüklemek yerine Modify (Değiştir)/Repair (Onar)/Remove (Kaldır) seçenekleri karşınıza çıkar. Bu seçeneklerden Remove (Kaldır) seçeneğini seçip pencerenin alt tarafında bulunan Next (İleri) butonuna tıklamalısınız.

Akıllı Cihaz Yeni Versiyon Kurulum

Akıllı Tahta Kontrol (Eski Ver.) uygulamasını akıllı cihazınızdan kaldırdıktan sonra B.1.1) Akıllı Cihaz Kurulum Programı adımlarında indirmiş olduğunuz k12Sdm dosyasını ile çift tıklayarak çalıştırın.

Karşınıza gelecek olan pencerede aşağıda bulunan butonlardan Install yazan butona tıklamalısınız.

İkinci olarak açılan Microsoft .NET Runtime sayfasında da Yükle butonuna basarak devam ediyoruz.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra karşınıza Akıllı Cihaz Kayıt ekranı açılacaktır. Buradan sonra yapılacak işlemler için B.1.3) Akıllı Cihaz Kayıt İşlemi adımlarını takip edebilirsiniz.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder