Akıllı Cihaz Haber/Duyuru özelliği sayesinde okulunuzda bulunan akıllı cihazlarınıza haber, duyuru ve varsa faaliyetleri gönderebilir, öğrencilerinizin bunlardan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Akıllı Cihaz Yönetimi modülünden Okul Haber/Duyuru alt modülünü bulunuz ve tıklayınız.

Alt modül içerisinde sizi varsa daha önceden eklediğiniz okul haber/duyuru kayıtları karşılayacaktır. Yeni bir kayıt eklemek için sağ üst köşedeki + butonuna tıklayınız.

Uygulama sizi Haber/Duyuru Ekle sayfasına götürecektir. Burada tür ve mesaj adımlarını tamamlayarak Okul Haber/Duyuru kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Tür adımını geçmek için Haber/Duyuru Başlığı Ekle kutucuğuna kaydınızın başlığını yazınız. Bu başlık akıllı cihaz kontrol uygulamanızdaki kayıt başlığını oluşturacaktır.

Kayıt başlığı girildikten sonra kayıt türü seçimi yapmalısınız. Bu işlem için Tür Seç kutucuğuna tıklayınız.

Tür Seç kutucuğu içerisinde, Duyuru ve Haber olarak iyi kayıt bulunmaktadır. Kaydınız için uygun olan seçeneği seçiniz.

Kayıt başlığı ve kayıt türü işlemleri tamamlandıktan sonra Devam butonuna tıklayınız ve mesaj adımına ilerleyiniz.

Mesaj Ekle… kutucuğu içerisine okul haber/duyuru içeriğiniz içinde gözükecek olan mesajı ekleyebilirsiniz. Mesajınızı ekleyiniz ve Kaydet butonuna tıklayınız.

Kaydedilmiş olan okul duyurunuz ve haberiniz otomatik olarak akıllı cihaz kontrol uygulamanıza eklenir. k12Mobile uygulaması akıllı cihaz kontrol modülü Okul Haber/Duyuru alt modülü içerisinde de kaydınızın eklendiğini görebilirsiniz.

Eklediğiniz kaydı silmek için kayıt sağ üst kısmındaki kırmızı çöp kovası ikonuna tıklayınız. Ekranınıza kaydın başlığını içeren silme uyarısı gelecektir. Kaydı silmek için sil butonuna tıklayınız.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder