B.1.1) Akıllı Cihaz Kurulum Programı

Bu başlık altında Akıllı Tahta Kurulum programı ve akıllı tahta kurulumunu yapabilmeniz için gerekli sistem donanımlarından bahsedilmektedir.

B.1.2) Akıllı Cihaz Kurulum

Akıllı cihazınızın tüm özelliklerini kullanabilmeniz için öncelikle onu k12 Web Uygulamanıza kaydetmeniz gerekiyor. Akıllı cihaz uygulaması kurulum sürecinin ilk etabında belirlenmiş süre içerisinde k12mobile uygulamasından QR kodu okutma işlemi var.

B.1.3) Akıllı Cihaz Kayıt İşlemi

Akıllı cihazınızın tüm özelliklerini kullanabilmeniz için öncelikle onu k12 Web Uygulamanıza kaydetmeniz gerekiyor.

B.1.4) Akıllı Cihaz Grup Kontrol

Cihaz Grup Kontrol alt modülü, akıllı cihazlarınızı belli gruplara ayırmanıza, bu grupları eş zamanlı kontrol edebilme(aynı anda açıp, kilitleme vb.) mesaj gönderebilme, sunu veya akıllı içerik(PDF, YouTube url, eba url) ekleme konularında sizlere yardımcı olur.

B.1.5) Akıllı Cihaz Kilit Aç/Kapat

Akıllı Cihaz Kontrol modülünüzde akıllı cihazlarınızı açmanın 4 farklı yolu bulunmaktadır.

B.1.6) Akıllı Cihaz Eğitimsel İçerik Ekleme

Bu başlık altında akıllı cihazlarınızın ekranına k12Mobile uygulamanızdan yükleyip cihazlarda görüntüleyebileceğiniz sunuların veya akıllı içeriklerin Eğitimsel İçerik Ekleme modül alt başlığı sayesinde eklenme özelliğinden bahsediliyor.

B.1.7) Akıllı Cihaz Dondurma

Akıllı Cihaz Dondurma özelliği, öğretmenlerin ders anında ekrana yansıttığı içeriğin öğrenciler tarafından yetiştirilememesi durumunda içeriğin tenefüstede görünebilmesini ve ekrana müdahale etmelerini engellemesini sağlar.

B.1.8) Akıllı Cihaz Kapatma/Yeniden Başlatma/Güncelleme

Akıllı cihazlarınızı kontrol etme noktasında(mobil uygulama ile uzaktan açma, kapatma, akıllı cihazları yeniden başlatma ve güncelleme) Akıllı Tahta Kontrol modül alt başlığı ile kolayca işlemlerinizi yapabilirsiniz.

B.1.9) Akıllı Cihaz Zaman Çizelgesi

Akıllı Cihaz Zaman Çizelgesi alt modülü ile akıllı cihazlarınızın açık unutulduğu durumlarda veya okulunuzun zil saatlerine göre akıllı cihazlarınızın tenefüste otomatik kilitlenmesi için saat belirtebilirsiniz.

B.1.10) Akıllı Cihaz Kumanda

Akıllı Cihaz Uzaktan Kumanda özelliği sayesinde sınıf içerisinde, akıllı tahtanın yanında olmadan sunuların veya akıllı içeriklerin sayfalarını değiştirebilir, bazı klavye komutları gönderebilirsiniz

B.1.11) Akıllı Cihaz Haber/Duyuru

Akıllı Cihaz Haber/Duyuru özelliği sayesinde okulunuzda bulunan akıllı cihazlarınıza haber, duyuru ve varsa faaliyetleri gönderebilir, öğrencilerinizin bunlardan haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

B.1.12) Akıllı Cihaz İdari Mesaj Gönderme

Bu başlık altında sisteminizde kayıtlı olan kullanıcıların, yetki verilmesi halinde akıllı cihazlarınıza mesaj gönderebilme özelliği anlatılıyor.

Yorum

Bu yardımcı oldu mu?

Evet Hayır
Bu konunun size yardımcı olmadığını belirttiniz ...
Bize neden olduğunu söyleyen bir yorum bırakır mısınız? Teşekkürler!
Yorumun için teşekkür ederim.

Bu konuyla ilgili geribildirimlerinizi gönderin.

Yorum Gönder